המכון למנהיגות הומנית

המכון למנהיגות הומנית

 

המכון למנהיגות הומנית עובד במערכת החינוך במדינת ישראל.

ב- 15 השנים האחרונות קיים המכון למנהיגות הומנית מאות פעילויות בקרב בתי ספר, קבוצות מנהלים, מפקחים, מחלקות חינוך, ארגוני חינוך ואחרים.

במכון למנהיגות הומנית  כ- 250 מרצים ויועצים בעשרות תחומי דעת . 68% מהם בעלי תואר שלישי.

המכון למנהיגות הומנית זוכה ליוקרה רבה והוא נחשב לטוב ולמוביל במערכת החינוך בכל המגזרים – החילוני, הדתי , היהודי והערבי .

למכון למנהיגות הומנית  סדרה של נושאים מרכזיים וכן שורה ארוכה של עשרות מפגשי העשרה בתחומים רבים.

 

מה היא "מנהיגות הומנית" ? וכיצד היא מיושמת בחינוך ?

 

ממחקרים על מאות ארגונים מצליחים שנערכו ב- 10 השנים האחרונות בארה"ב ושפורסמו בכתבי עת מקצועיים דוגמת Harverd Business Review   ואחרים, עולה, שהגורם העיקרי שמבחין בין ארגונים אלה לבין ארגונים פחות מצליחים הוא גורם המנהיגות ובעיקר, אותו חלק במנהיגות שעוסק ביחסים הבין אישיים והתוך אישיים.

 

המנהיגות ההומנית פועלת בתחום מרתק זה של מנהיגות, העוסק ברגשות.

עיקריה ותכניה אינם עוסקים רק במנהיגות אלא בנושאים רבים אחרים, כגון:  משמעת, מצוינות, גיבוש, אקלים בית-ספרי ועוד, כאשר נקודת המוצא היא התכנים של המנהיגות ההומנית ועל כן נושאים אלה מועברים באופן חדשני מאוד, יצירתי ומעניין.

 

תפיסת עולמה של המנהיגות ההומנית היא, שמנהיגות היא "האומנות של ניהול רגשות". מבחינה זו היא מציבה כיוון שונה מהותית מתפיסות מנהיגות אחרות שעוסקות בשליטה, בכוח, במרכזיות המנהיג וכדומה.

 

אחת מההבנות החשובות של המנהיגות ההומנית היא, שכולם מנהיגים ולא רק המנהלים. בארגונים, אם כן, העובדים בכל הרמות הם מנהיגים. כך גם בקבוצה החברתית שלנו כמו גם בחיי המשפחה – כולם מנהיגים (ההורים והילדים) ובבית הספר, במערכת החינוך – המנהל, המורים והתלמידים.

 

המנהיגות ההומנית מתייחסת לשלוש קבוצות במבנה הארגוני ובכך היא קובעת טיפולוגיה של מנהיגות.

הקבוצה הראשונה, היא קבוצת האנשים, שאינם מנהלים או אינם מופקדים על איש. בחברות – אלה העובדים, במשפחה – אלה הילדים, ובבית הספר, במערכת החינוך – התלמידים.

הקבוצה השנייה, היא קבוצת העובדים, שיש לה אחריות על אחרים, בבית הספר, במערכת החינוך – אלו המורים.

הקבוצה האחרונה היא המנהלים של הארגון, בבית הספר זהו מנהל בית הספר וכן צוות ההנהלה.

 

למנהיגות ההומנית דרכי הכשרה רבים הכוללים מגוון רב של סדנאות והרצאות לכל רבדי מערכת החינוך – בתי ספר, הנהלות, חדרי מורים, מחלקות חינוך, קבוצות הורים ועוד.

 

תמונות מאירועים ופעילויות של המכון למנהיגות הומנית
הכל על מנהיגותפיתוח מנהיגות עסקיתקורס מנהיגות ב- Leader Groupקורס מנהיגות למנהלים

התקשרו אלינולחץ כאן לצ'טלחצו כאן ליצירת קשר

 

בין המרצים המובילים במכון למנהיגות הומנית 

חיה-אבטליון_opt (1)_opt יגאל וכרמית החתונה נשים (13) (3)_opt דר-יעקב-לנדסמן_opt דר-ברוך-יניב_opt (1)_opt

חיה א.  סילביה ב.  ד"ר יעקב ל. ד"ר ברוך י.

למכון למנהיגות הומנית ניסיון רב שנים במערכת החינוך. המכון הוביל אלפי בתי ספר במגוון רב של פעילויות, הרצאות, סדנאות, קורסים ואימון אישי. אנו מציעים מפגשי פיתוח סגלי מורים, הרצאות למנהלים ולמפקחים, קידום מחלקות חינוך ופעילויות עם תלמידים. נשמח שתתקשרו אלינו 09-8991863